Baner1

O mnie

Numer prawa wykonywania zawodu: 2549.

W roku 2001 ukończyłem studia na kierunku Fizjoterapia w Akademii Wychowania Fizycznego broniąc pracy magisterskiej pt . „Ocena skuteczności zastosowania wybranych wzorców metody PNF w terapii zaburzeń statyki miednicy”.
Jako magister rozpocząłem pracę na Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny).
Równolegle studiowałem na studiach doktoranckich w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Po Obronie doktoratu w roku 2005 („Ocena skuteczności niektórych technik rozciągających w obrębie kończyn dolnych w świetle wybranych testów”) rozpocząłem pracę na AWF, jednocześnie pracując  z pacjentami w NZOZ Cen-Med. w Bytomiu gdzie byłem Kierownikiem Pracowni Fizjoterapii.
W roku 2014 powołałem do życia Gabinet Fizjoterapii „Fizjo Kusza”.
W roku 2015 obroniłem rozprawę habilitacyjną „Rola sztywności pasywnej wybranych mięśni w procesach stabilizacji kompleksu lędźwiowo-miedniczno-biodrowego”.

Moje zainteresowania zawodowe to przede wszystkim praca z dysfunkcjami narządu ruchu (zarówno u sportowców, jak i osób mniej aktywnych fizycznie). Zwłaszcza interesuje mnie rola aparatu mięśniowo-powięziowego, co jest zbieżne z moimi zainteresowaniami naukowymi.
Ukończyłem kilkadziesiąt kursów i szkoleń zawodowych, prowadzę liczne badania i projekty badawcze, które pozwalają mi lepiej zrozumieć zagadnienia związane z usprawnianiem pacjentów.

Prywatnie jestem szczęśliwie żonaty i mam dwójkę wspaniałych dzieci. Jestem Jachtowym Sternikiem Morskim z wypływanymi tysiącami mil morskich. Posiadam 3 Dan Yoshinkan Aikido, którego jestem instruktorem, ponadto mam uprawnienia Ratownika Wodnego WOPR.